Możliwość komentowania Co zrobić, aby w Polsce było lepiej? została wyłączona

Kondycja Unii Europejskiej
Chociaż Unia Europejska jest teraz w kryzysie gospodarczym, to jednak nie jest powiedziane, że nadal nie jest potężną organizacją. Przecież skupiła wokół siebie wiele zamożnych krajów. Nadal UE jest federacją niezmiernie bogatych krajów.
Oczywiście nie wszystkie są naprawdę bogate, ale w porównaniu z choćby większości państw w Azji, to i tak UE to wielka potęga. I choć ostatnio wolno się rozwija, przynajmniej w porównaniu z chociażby niektórymi azjatyckimi krajami, to musimy zwrócić uwagę, że to ciągle Chiny gonią nasz kontynent. Chociaż oczywiście naprawdę nikt nie powinien myśleć, iż UE jest idealną organizacją. Według mnie Unia Europejska to świetny pomysł – nawet po połączeniu jesteśmy mniejsi, niż Chiny bądź Indie, więc tylko jako zwarta organizacja możemy się liczyć.
Jednak bardzo dużym minusem owej organizacji jest najzwyczajniej w świecie to, że jest zbyt mocno zbiurokratyzowana. Dzięki biurokracji, Chiny oraz inne potęgi gospodarcze – albo aspirujące do ich miana, o wiele szybciej nas doganiają. To niedobrze, bo w końcu w interesie Europy jest to by UE w dalszym ciągu była potęgą. I oczywiście pewnie tak będzie, lecz ciężko powiedzieć czy przykładowo problem dotyczące wielkiego bezrobocia, w szczególności wśród młodych osób, bardzo szybko zostanie zażegnany. Być może całą Europę czeka los chociażby Włoch, czyli niby bogatego kraju, który jednakże ma bardzo duże problemy z funkcjonowaniem? Ciężko jednoznacznie powiedzieć…

Szczegóły na stronie: https://www.refmat.org.pl/

Comments are closed.